Uncategorized @sk

10 vecí, ktoré doma potrebujete pre vášho novorodenca

Budete mať čoskoro svoje prvé dieťa? Pravdepodobne potrebujete viac vecí, ako ste si doteraz mysleli. Určite poznáte nevyhnutnosti ako kočík, dojčenské fľaše, plienky a ďalšie základné veci. V tomto článku vám poskytneme zoznam desiatich vecí, ktoré potrebujete doma pre vášho novorodenca.

1. Detská postieľka

Hoci zo začiatku bude dieťatko častejšie s vami v posteli, tak je dôležité, aby malo svoje miesto, kde bude spať. Pripravte detskú postieľku, no tiež aj detskú bielizeň ako:

  • matrac,
  • chrániče matracov,
  • prikrývku.

2. Fľaše a ďalšie príslušenstvo

Ak sa nechystáte (alebo nemôžete) dojčiť, prípadne viete, že budete materské mlieko aj odsávať, tak je potrebné, aby ste mali po ruke detské fľaše. Spolu s nimi myslíte aj na kefky na čistenia fliaš, cumlíky, príp. umelé mlieko.

3. Veci nevyhnutné pre detskú hygienu

Na kúpanie dieťatka budete potrebovať hneď niekoľko dôležitých produktov. Prvé dni umývajte dieťatko špongiou alebo handričkou na kúpeľ, používajte hydratačný krém alebo olejček určený pre deti. Myslite na to, že detská pokožka je veľmi citlivá a rôznymi zmenami či plienkami môže byť podráždená. Kúpte si teda aj krém na podráždenú pokožku, ktorý ju upokojí.

4. Plienky

Veľa plienok. Určite budete chcieť začať s novorodeneckými plienkami, ale myslite na to, že deti rastú veľmi rýchlo, takže je dobré mať v zálohe aj väčšie plienky. Navyše, neviete, aký veľký krpec sa vám vlastne narodí.

Či už volíte jednorazové plienky alebo látkové, tak sa uistite, že ich máte dostatok.

5. Taška na kočík

Taška na kočík je veľmi dôležitá. Mala by byť taká, aby ste do nej mohli uložiť plienky, náhradné oblečenie, no tiež svoje vlastné veci a ďalšie detské doplnky.

6. Autosedačka resp. vajíčko

Autosedačka resp. vajíčko je absolútnou nevyhnutnosťou. Bez nej nemôžete s dieťaťom jazdiť v aute. Ak chcete, aby bolo vaše dieťa počas jazdy v aute v maximálnom bezpečí, tak vyberajte také, ktoré sú odporúčané či už odborníkmi alebo inými mamičkami.

7. Detské manikúrové nožničky

Nielen deti rastú ako z vody, ale tiež aj ich nechtíky. Detské manikúrové nožničky sú preto veľmi potrebné. Tieto nožničky sú jemnejšie a vyrobené špeciálne pre detičky, aby im na ich jemných nechtíkoch neublížili.

8. Nosič alebo šatka

Nosiče sú skvelé vtedy, keď nechcete použiť kočík. Štýly viazania šatky sú rôzne a je len na vás ako si dieťatko okolo seba uviažete. Výhodné je to aj v prípade, ak chcete doma niečo urobiť, zatiaľ čo dieťa spí alebo pozoruje okolitý svet.

9. Oblečenie, oblečenie a ešte raz oblečenie

Síce sa to nezdá, ale novorodenec potrebuje naozaj veľa oblečenia. Každý deň by mal mať na sebe čisté veci. Myslieť treba aj na to, že sa často zašpinia a rýchlo rastú.

10. Teplomer & chladivé náplasti

Na kontrolu teploty dieťaťa budete potrebovať teplomer, aby ste čím skôr vedeli s horúčkou niečo urobiť. Pravdepodobne ešte neviete ako správne merať teplotu bábätku, a preto si môžete prečítať náš článok. Na zníženie horúčky sa zídu chladivé náplasti Fevermates, ktoré sú pohodlné a nedráždia citlivú pokožku. Dokonca ich využijete aj pri očkovaní.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín