Fevermates, to sú inovatívne teplomery a chladivé náplaste, ktoré pomôžu vám ale hlavne vášmu dieťaťu prekonať ťažkosti spojené s chorobou. Spoznajte tieto unikátne produkty viac, vyskúšajte ich a budeme radi ak sa zaradíte medzi desaťtisíce spokojných zákazníkov, ktorí si ich zamilovali a nedajú na nich dopustiť ?

Teplomery FeverMates

Použitie bežných teplomerov je u detí často náročné, keďže neradi držia teplomer v ústach, či pod pazuchou.

Teplomery Fever Mates sú absolútne unikátne, pretože sú vo forme nalepovacích indikátorov, ktoré vám umožňujú vizuálne monitorovať teplotu dieťaťa celých 48 hodín. Teplota je ľahko čitateľná pomocou jasných čísel, ktoré ukazujú presnú nameranú teplotu.

Vďaka hravým zvieracím motívom si deti tieto nálepky rýchlo obľúbia a budú ich nosiť s radosťou.

Časté otázky o teplomeroch FeverMates

Je materiál teplomerov bezpečný pre detskú pokožku?

Samozrejme, všetky produkty FeverMates sú certifikované a vyrobené z materiálov bezpečných pre citlivú a jemnú detskú pokožku.

Ako mám teplomer použiť?

Vytiahnite teplomer z ochranného obalu a aplikujte na telíčko dieťaťa. Počkajte 30 sekúnd a sledujte, ktorý z ukazovateľov teploty sa rozsvieti. Zobrazené číslo ukazuje teplotu dieťaťa. Teplomer po použití vyhoďte.

Aké je tajomstvo teplomerov, že dokážu indikovať teplotu?

Tajomstvo spočíva v tekutých kryštálikoch, ktoré reagujú na telesnú teplotu. Rozsvietenie nastáva ak stúpa telesná teplota.

Kedy mám použiť teplomer?

Teplomer aplikujte keď máte podozrenie na zvýšenú teplotu alebo keď už viete, že teplotu dieťa určite má. Tým, že teplota sa monitoruje po dobu 48 hodín, stačí priebeh sledovať vizuálne.

Kedy sa teplomery nesmú používať?

Teplomer prestaňte používať, keď uvidíte, že miesto pokožky, kde bol teplomer nalepený sčervenal.

Kde a ako mám nalepiť teplomer tak aby sa neodlepil?

Teplomer umiestnite na suchú pokožku dieťaťa. Odporúčame ho umiestniť na čelo dieťaťa, lopatky alebo hruď. V prípade ak je dieťa maličké a teplomer na čele nedrží, odporúčame ho umiestniť na predlaktie.

Čo znamenajú farby čísel na teplomere?

Veľké písmeno „N“ znamená, že teplota nie je zvýšená. Zelená farba ukazuje celé číslo, ak sa mení na modrú, tak teplota stúpa. Naopak, ak sa mení na žltú, klesá. (napr. ak je teplota do 37,5, tak je číslo “37” zelenej farby a “38” bude žltej farby, ak bude teplota nad 37,5. V tom momente začne číslo 37 modrieť a 38 zelenieť).

Sú teplomery a náplaste bezpečné pre detskú pokožku?

Teplomery sú hypoalergénne, bez obsahu latexu. Obsahujú bezpečnú formu lepidla chirurgickej kvality, ktoré nepoškodzuje a ani nedráždi pokožku vášho dieťaťa. Takéto lepidlo sa bežne využíva v nemocniciach, či iných zdravotníckych zariadeniach.

Od koľko rokov sa môžu teplomery používať?

Teplomery odporúčame používať od 36 mesiacov (kvôli možnému prehltnutiu u menších detí). Môžete ich ale používať aj pri novorodencov, či batoľatách. Ak ich ale používate dieťaťa vo veku do 36 mesiacov, je nutné, aby bolo dieťa pod neustálym dohľadom a nezostalo nestrážené. Vždy využite teplomer na potvrdenie teploty. Držte balenie a obsah balenia mimo dosahu detí.

Svietia teplomery aj v noci?

Nie, teplomery v tme nesvietia, je potrebné si prisvietiť malou baterkou. Dokonca aj pri osvietení mobilom je čísla ostro vidieť.

Kde sa vyrábajú produkty FeverMates?

Teplomery sa vyrábajú v Taiwane, dovozca je z Austrálie a my máme výhradné zastúpenie pre Európsku úniu.

Sú produkty testované na zvieratách?

Nie, teplomery FeverMates nie sú testované na zvieratách.

Chladiace náplaste FeverMates

Objavte unikátne náplaste, ktoré chladia pokožku až po dobu 8 hodín. Sú vhodné pre novorodencov, väčšie deti ale aj dospelých.

Náplaste sa používajú najčastejšie pri horúčkach (na stiahnutie teploty tela) ale aj po očkovaní ak miesto vpichu opuchne. Odporúčame použiť aj po pichnutí hmyzom, na narazené miesta kde vznikne hrča, pri miernom popálení, migréne, či zápale prsníkov.

Časté otázky o náplastiach FeverMates

Od koľko rokov sa môžu náplaste používať?

Náplaste môžete používať už pri novorodencov, či batoľatách. Ak ich ale používate dieťaťa vo veku 36 mesiacov a menej, je nutné, aby bolo dieťa pod neustálym dohľadom a nezostalo nestrážené s nálepkovým indikátorom. Vždy využite teplomer na potvrdenie teploty. Ak sa cítite znepokojene, vyhľadajte lekársku pomoc. Držte balenie a obsah balenia mimo dosahu detí. Náš tip: Ak je náplasť veľká, rozstrihnite ju na menšiu veľkosť.

Aké je zloženie náplastí?

Náplaste obsahujú L-metyllaktát, alkohol, roztok sorbitolu a glycerín. Tajomstvo je v jedinečnom hydratačnom géle, ktoré odstraňuje teplo z pokožky dieťaťa, a tak rýchlejšie horúčku rozptyľujú do okolitého prostredia. Tento inovatívny materiál sa nezohrieva, keďže má rovnaký chladiaci účinok počas celej doby použitia.

Kedy sa náplaste nesmú používať?

Náplaste nepoužívajte na rany alebo podráždenú, poškodenú, opálenú alebo veľmi citlivú pokožku.

Ako a kedy mám aplikovať náplaste?

Očistite a vysušte miesto, kam chcete náplasť nalepiť (nepoužívajte na žiadnom mieste, kde sú vlasy). Odstráňte ochranný obal tak, aby ste odhalili lepiacu vrstvu náplaste. Začnite lepením z jednej strany a povrch vyhladzujte prstami. Jemne pritláčajte náplasť na čelo dieťaťa. Po 8 hodinách, resp. keď sa vaše dieťa cíti lepšie, jednoducho odstráňte náplasť a vyhoďte ju do koša.

Dajú sa náplaste použiť opakovane?

Z hygienického hľadiska neodporúčame používať náplaste opakovane.

Kto môže náplaste používať? Sú iba pre deti?

Náplaste môžu používať nielen deti ale aj dospelí.

V akom prípade ešte môžem náplaste použiť?

Náplaste sa používajú len na vonkajšie použitie, najčastejšie pri horúčkach. Najčastejšie sa používajú po očkovaní (ak miesto vpichu opuchne), po pichnutí hmyzom, na narazené miesta kde vznikne hrča, pri miernom popálení, migréne a čerstvé mamičky môžu náplaste použiť ako studený obklad pri zápale prsníkov.

Ako dlho budú držať keď ich nalepím?

Náplaste vydržia chladné až po dobu 8 hodín. Nie sú ale lepivé, takže je potrebné aby sa s náplasťou nehýbalo. V prípade ak sa dieťa hýbe a chcete mať istotu, že sa náplasť nezošmykne, odporúčame zafixovať miesto obväzom alebo iným materiálom, ktorý miesto stiahne a náplasť upevní.

Kde sa vyrábajú náplaste FeverMates?

Náplaste sa vyrábajú v Číne, dovozca je z Austrálie a my máme výhradné zastúpenie pre Európsku úniu.

Sú produkty testované na zvieratách?

Nie, náplaste FeverMates nie sú testované na zvieratách.