Uncategorized @sk

5 rád ako zvládnuť návrat detí do školy počas Covid-19

Ako začala pandémia Covid-19, deti prestali chodiť do školy. Hoci sa opatrenia uvoľňovali, stále to nebolo úplne ono. Máme tu september a deti opäť naplno začnú navštevovať školu. Ako zvládnuť návrat detí do školy? Máme pre vás 7 rád, ako deti pripraviť na návrat do školy počas Covid-19.

1. Informujte svoje deti

Je dôležité, aby ste svoje deti informovali o najnovších novinkách týkajúcich sa Covid-19. Samozrejme. Nemusia vedieť úplne každý jeden detail, no v prípade, že dôjde k dôležitým novinkám, tak by ich mali vedieť.

2. Umývanie rúk & dezinfekcia

Učte deti, aby si umývali poriadne ruky. Ak však nemajú prístup k vode a mydlu, tak by mali používať aspoň antibakteriálny gél s obsahom alkoholu najmenej 60 %. Ruky by si mali umývať alebo dezinfikovať pred a po jedle a vždy, keď prídu zvonku dnu. 

3. Vyhnúť sa zdieľaniu nápojov a jedla

Poznáte to. Deti medzi sebou radi zdieľajú fľašu s vodou či nejaké to jedlo. Vysvetlite deťom, že v rámci opatrení by mali dávať veľký pozor a vyhnúť sa tomu. Je dôležité dodržiavať konzumáciu svojich jedál a nápojov a nezdieľať ich s inými.

4. Podporujte „socialdistancing“

Samozrejme neočakávame, že sa budú držať 2 m od svojich kamarátov. Avšak je dobre vysvetliť deťom, že by sa mali vyhýbať preplnením miestam, keď idú z/do školy. Najmä pri osobách, s ktorými nie sú v úzkom kontakte.

5. Ak sa vaše dieťa necíti dobre, radšej s ním ostaňte doma

Ak sa vaše dieťa necíti dobre a vykazuje isté príznaky koronavírusu, pre istotu s ním ostaňte doma a vyhľadajte lekársku pomoc. Nalepovacie teplomery FeverMateschladivé náplasti Stuďo sú skvelými pomocníkmi pri zvládaní choroby. Taktiež pomôžu probiotiká a rôzne doplnkové vitamíny, ktoré posilnia imunitný systém.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín