Uncategorized @sk

6 aktivít, ktorými podporíte rozvoj svojho dieťatka

Hľadáte spôsoby, ako zlepšiť vývoj svojho dieťatka? V tom prípade ste na správnom mieste.

Občas je náročné robiť veci tak, aby ste dieťatku pomohli správne rásť a rozvíjať sa. V tomto článku vám poskytneme 6 aktivít, ktorými podporíte jeho rozvoj.

1. Podporujte ich chaotické hranie

Poznáte to. Hry, počas ktorých sú deti celé zašpinené, no zároveň veľmi šťastné. Tieto hry sú pre ne veľmi dôležité. Poskytujú im zmyslové zážitky, ale zároveň pre vás oboch to znamená, že budete kreatívni. Dnes na to často zabúdame. Viac ako životné míľniky je dôležitý rozvoj kreativity.

2. Nechajte ich, aby vám pomáhali s domácimi prácami

Mnoho rodičov sa nazdáva, že je príliš skoro na to, aby deti zapojili do domácich prác. To nie je pravda. Povzbudenie dieťatka, aby vám pomáhalo okolo domu, je pre ich rozvoj skvelé. Pomáha im to pochopiť ich úlohu v rodine a naučiť ich, ako všetko funguje. Samozrejme, úlohy by mali byť primerané veku. Začať môžete napríklad s:

  • vkladaním bielizne do práčky,
  • triedením ponožiek do párov,
  • upratovaním vlastných hračiek.

3. Trávte čas v prírode

Existuje niečo lepšie pre vývoj dieťaťa ako čas strávený v prírode? To si nemyslíme. Deti sa toho vonku môžu veľa naučiť. Rozvíjajú:

  • hrubé motorické zručnosti, ako napr. chôdzu po rôznych typoch terénu,
  • fyzickú aktivitu a dôležitosť pravidelného cvičenia,
  • predstavivosť, napr. tak, že použijú nájdené predmety v prírode.

Štúdie tiež poukazujú na to, že čas v prírode má mnoho výhod pre duševné zdravie. Znižuje stres, úzkosť a pomôže vašim deťom prispôsobiť sa k zmenám, ktoré zažívajú.

4. Dbajte o ich zdravý životný štýl   

Zdravá strava má pre vaše deti mnoho výhod. Najdôležitejšie je, že im poskytuje energiu na podporu všetkých aktivít počas dňa. Avšak, je toho omnoho viac. Výskum potvrdzuje, že strava hrá významnú úlohu vo všetkom – od kognitívneho vývoja až po budovanie imunitného systému.

5. Hrajte hry a uistite sa, že spĺňajú isté ciele

Majte na pamäti ciele, ktoré by malo vaše dieťa splniť. Každé dieťa sa však vyvíja odlišným tempom. Ak sa niektoré naučí rátať neskôr ako iné, nevadí. Dôležité je povzbudzovať ich vo všetkom čo robia a byť s nimi trpezliví.

Deti sa najľahšie učia hrou. Vytvárajte hry na hranie sa s vašimi deťmi so zameraním na budovanie množstva zručností, ktoré im pomôžu dosiahnuť tieto ciele.

6. Uistite sa, že majú dostatok spánku

Ako rodič sa musíte uistiť, že vaše dieťa má dostatok spánku. A to aj počas dňa. Ide o jednu z najťažších činností. Sami dobre vieme, že deti nie vždy chcú spať, ale treba ich k tomu učiť a dopriať im toľko spánku, koľko potrebujú.

Dúfame, že vám tento článok priniesol niekoľko nových aktivít, vďaka ktorým podporíte rozvoj vašich detí. Myslíte však na to, že každé dieťa je individuálne – vyvíjajú sa vlastným tempom. Stačí im dať príležitosť na rast a ony ju už využijú vo svoj prospech.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín