Uncategorized @sk

9 tipov, ako chrániť imunitu škôlkara

Váš drobec vyrástol a je z neho veľký škôlkar. V kolektíve sa vírusy a baktérie šíria raketovou rýchlosťou. Ako rodič môžete skúsiť pár trikov, ktoré mu pomôžu chrániť  imunitu.

1. Správne umývanie rúk

Uistite sa, že si dieťa umýva ruky minimálne 30 sekúnd. Ideálne pred každým jedlom a po návšteve toalety. Ak drobec protestuje, jednoducho umývanie rúk premeňte na hru. Použite farebné mydlá, zábavné nádobky, presýpacie hodiny na meranie času apod..

2. Sušenie vláskov hneď po kúpeli

Ďalším spôsobom ako chrániť zdravie dieťaťa je, že mu hneď po umývaní osušíte vlásky. Hoci neexistuje priama súvislosť medzi mokrými vlasmi a oslabenou imunitou, ak ich necháte mokré počas chladného počasia,  môže dieťa veľmi rýchlo prechladnúť.

3. Naučte ich nosiť ponožky alebo papuče

Máte doma podlahy bez kobercov? Sú stále studené? V tom prípade nezabúdajte na teplé ponožky alebo papuče.

4. Teplá bunda, predovšetkým v zime a večer

Rovnako ako dospelí, aj deti trávia veľa času vonku. V škôlke chodia na prechádzku skoro za každého počasia. Rozhodne potrebuje teplú a nepremokavú bundu. Ideálne je aj vrstvenie oblečenia. Keď sa dieťa spotí, stačí malý vetrík a soplík je na svete. Ale ako zistíte, či im je vonku teplo alebo zima? Jednoducho, skúste teplotu rúk.

5. Optimálna teplota v izbe

Sledovať deťom teplotu v izbe je nevyhnutné z toho dôvodu, že ony samy si ju nevedia regulovať. Optimálna teplota v miestnosti je pre malé dieťa v rozmedzí 18-22 stupňov Celzia.

6. Dostatok spánku

Pokiaľ ide o zdravý životný štýl dieťaťa, je dôležité, aby malo istú rutinu. Dieťa je malé klbko nepokoja. Počas dňa potrebuje dostatok aktivít. Ak k tomu pridáte pravidelnú večernú rutinu, vyhrali ste.

7. Dostatok zeleniny a ovocia

Zelenina a ovocie sú vynikajúce pre zdravie detí. Najlepšou voľbou sú druhy z nášho zemepisného pásma. Doprajte im dostatok týchto vitamínov a živín.

8. Vyhýbajte sa chorým ľuďom

Počas chrípkového obdobia a chladného počasia sú baktérie všade. Snažte sa vyhýbať miestam, ktoré sú najviac infikované. Obmedzte návštevu nákupných centier, detských kútikov a podobne. Ak vám niekto povie, že je prechladnutý, držte sa ďalej. Pri prechladnutí a zvýšenej teplote môžete použiť teplomery FeverMates. Teplomer jednoducho nalepíte na telo a sledujete teplotu.

9. Zníženie stresu

Žiaľ, v dnešnej dobe zvyknú byť aj deti pod stresom. Ako ho redukovať? Doprajte mu dostatok objatí a čas na hru a regeneráciu. Stres môže oslabiť imunitu vášho dieťaťa. Vytvorte mu doma oázu pokoja a harmónie.

Nezabúdajte, že deti by mali byť stále aktívne, športovať a hrať sa vonku. Chrániť zdravie detí bude omnoho jednoduchšie, ak zaradíte týchto pár činností do každodenného života.

Každá mamina má svoje tipy a triky, ako chrániť imunitu dieťaťa. Pomôžte aj vy a napíšte nám do komentára vaše rady.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín