Uncategorized @sk

Ako chrániť bábätká v chrípkovej sezóne

Chrípka, covid-19 či rôzne iné vírusy. Začala sezóna, počas ktorej je takmer každý chorí. A to najmä deti. Ako ich chrániť v chrípkovej sezóne?

Správna výživa

Ovocie a zelenina nesmú na tanieri chýbať nikomu. Zdravý životný štýl je dôležitý počas celého roka, nielen počas chrípkovej sezóny. Doprajte svojim deťom aspoň jeden druh ovocia a dva druhy zeleniny denne. Počas tohto obdobia je vhodné i dopĺňanie vitamínov, pretože nie všetko vieme my ľudia prijať zo stravy. 

Dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu

Je dôležité myslieť na to, aby ste nezabúdali na dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu. Je dobré stráviť každý deň aspoň jednu hodinu vonku. Avšak myslite i na primerané oblečenie. Hoci cez deň je pomerne teplo, rána bývajú chladné.

Dostatok spánku a odpočinku

Odpočinok je vo všetkých aspektoch života veľmi dôležitý. Dokonca aj pri cvičení je dôležité oddychovať, aby nám narástli svaly. Pre deti je kvalitný spánok nesmierne dôležitý, pretože ich organizmus a telo sa ešte len vyvíjajú. Poďakuje sa vám aj ich imunita.

Očkovanie

V prípade, že je to pre vás potrebné, odporúčame aj očkovanie proti chrípke, či iným respiračným ochoreniam. Po očkovaní si telo vytvára ochranné protilátky, v priebehu 10 až 14 dní od očkovania.

P.S.: Dôležité je aj dôkladne umývanie rúk alebo používanie dezinfekčného gélu pred/po jedle a po príchode domov z vonku.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín