Uncategorized @sk

Ako zabaviť deti doma počas karantény?

Koronavírus zmenil zaužívaný chod domácnosti. Nikto z nás nevie, čo nás čaká nasledujúce týždne. Čo budeme robiť? Ako zabaviť seba a deti počas karantény? Tento voľný čas môžete premeniť na zábavu. Kedy ste naposledy strávili toľko času so svojou rodinou? V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov na aktivity, ako zabaviť deti počas karantény.

Pravdepodobne nikomu z nás nevyhovuje táto domáca izolácia. Vonku sa  prebúdza jar, ale my si ju nemôžeme ani poriadne užívať. Teraz máme kopec času aj na aktivity, ktoré bežne počas týždňa nestíhame – tak smelo do nich.

Zapojte deti do jarného upratovania

Kedy inokedy, ak nie teraz? Veď upratovanie môže byť aj zábava. Zoberte vedro s vodou, umyte podlahy, okná, presaďte kvety. Skvelé nápady nájdete na stránkach, ktoré sa venujú montessori výuke.  Ale veríme, že dokážete niečo vymyslieť aj samy.

Zabavte sa s deťmi prostredníctvom umeleckej činnosti

Umelecká činnosť pozitívne vplýva na psychiku ľudí. Skúsme s deťmi niečo vytvoriť. Môžu to byť rôzne výtvory z plastelíny, obrazy namaľované vodovými farbami alebo skladačky z papiera. Fantázii sa medze nekladú. Ak však máte problém niečo vymyslieť – vytlačte si naše omaľovánky so zvieratkami FeverMates.

Postavte si s deťmi doma bunker, v ktorom si môžu čítať knihy

Pravdepodobne majú vaše deti omnoho viac digitálneho času než zvyčajne. Avšak, je dobré, ak ich odtrhnete od obrazoviek a telefónov. Postavte si v obývačke bunker, do ktorého si prinesiete jedlo a knižky. Deti si tak môžu dopriať čas pre seba.

Spravte si domácu ZOO

Fakt! Ako? Nazbierajte všetky zvieracie hračky, ktoré doma máte a vytvorte si tak súkromnú zoo. Prepojte túto aktivitu s výukou. Deti môžu povedať, čo o nich vedia. Skoro ako v ozajstnej zoo, však?

Zahrajte si spoločenské stolové hry

Je načase vytiahnuť spoločenské hry. Ide o skvelé odreagovanie. V prípade, že existuje nejaká hra z vášho detstva, ktorú deti nepoznajú, tak ich ju naučte. Určite sa veľmi potešia.

Vytvorte si doma telocvičňu

Internet ponúka obrovské množstvo aktivít – na YouTube nájdite video s cvičením pre deti a vytvorte si domácu telocvičňu. Fyzická aktivita navyše deti dostatočne unaví. Použite karimatky alebo manduky.

Poznáte ďalšie aktivity, ktoré sa dajú robiť doma s deťmi počas karantény? Podeľte sa o ne dole v komentári.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín