Uncategorized @sk

Ako zvládnuť prvé dni v škôlke?

Už čoskoro sa otvoria brány materských škôl, čo znamená i zmenu režimu. Niektoré detičky zvládajú nástup do škôlky horšie, iné lepšie. Ak však máte s vašimi ratolesťami problém, tak vám prinášame niekoľko tipov, ako zvládnuť prvé dni v škôlke.

Zvyčajne sa deti do škôlky tešia. Avšak, nie je to pravidlo. Niektoré sa možno i tešia, no potom ich postihne šok z reality. Zrazu sú medzi cudzími deťmi a s cudzími pani učiteľkami. Táto adaptácia na nové prostredie môže chvíľku trvať, a preto buďte s vašimi drobcami trpezliví.

Ako pripraviť dieťa na prvý deň v škôlke?

  • môžete vyskúšať dať dieťatko do škôlky najskôr na hodinku, potom na dve… Treba mu vysvetliť, že v škôlke je zábava, kde sa môže celý deň hrať s inými deťmi, vyspí sa a po olovrante (prípadne hneď po vyspatí) si poňho prídete,
  • veci do škôlky (ruksak, plyšák, pyžamo, prezuvky) nakúpte spolu. Váš drobec bude tieto veci denno-denne používať, a práve tie ním vybrané mu zlepšia deň,
  • poriadne sa porozprávajte – najmä o tom, ako bude vyzerať jeho deň v škôlke od prvého momentu, až kým ho vyzdvihnete. Všetko hovorte v pozitívnom duchu. Možno i pre vás je to zmena či nová skúsenosť a máte mierne obavy – neprenášajte ich na svoje dieťa.
  • začať s „trénovaním“ môžete už počas letných prázdnin a to tak, že ho dáte na pár hodín k babke, tete, krstným rodičom, jednoducho k niekomu, kto sa bude o neho starať bez vašej pomoci. Takto si dieťa zvykne a bude sa v škôlke rýchlejšie adaptovať,
  • učiteľke v materskej škôlke vyjadrite dôveru a povedzte to aj vášmu drobcovi – jednoducho mu vysvetlite, že táto „teta“ sa o neho bude starať, môže sa na ňu obrátiť, keď sa bude chcieť niečo opýtať či požiadať o pomoc.

Zvyčajne deťom trvá 3 týždne, kým sa adaptujú a celá situácia sa upokojí. V tomto období dieťa začína byť omnoho vyrovnanejšie so zmenami, menej plače a začína chápať, ako škôlka funguje. Priestory škôlky sú mu už známe, ale tiež sa prehlbujú priateľstvá s ostatnými deťmi. Ak ste dieťa nechávali v škôlke iba na pár hodín, tak teraz je čas, aby ste ho tam nechali už celý deň. Dieťa je pripravené, ale treba s ním stále veľa komunikovať.

Veríme, že nástup vášho dieťatka do škôlky hravo zvládnete, ono si zvykne a vy budete mať radosť, že ste ho mohli podporiť najviac, ako ste vedeli.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín