Uncategorized @sk

Ako zvyšovať imunitu detí

Imunitou rozumieme súhrn obranných mechanizmov, ktorými sa náš organizmus bráni proti vonkajším škodlivým činiteľom, látkam a organizmom vnikajúcim do tela. Ako vieme, že je naša imunita oslabená? Najčastejšie príznaky:

  • ochorenie dýchacích ciest,
  • zdĺhavý priebeh obyčajného prechladnutia,
  • dlhodobé psychické alebo fyzické vyčerpanie,
  • zápal očí,
  • afty a herpesy na perách.

5 tipov na posilnenie imunity u detí

1. Dostatok kvalitného spánku

Deti do jedného roka by mali spať 14 – 15 hodín, jeden až trojročné deti okolo 12 – 14 hodín a deti od štyroch do dvanásť rokov by mali spať okolo 10 hodín. Bez kvalitného spánku ich telo nezabezpečuje dostatočnú regeneráciu organizmu, vrátane imunity.

2. Primeraná hygiena

Je dôležité dodržiavať hygienu, ale ani s ňou by sa to nemalo preháňať. Používajte primerané množstvo dezinfekcie a čistiacich prostriedkov. V opačnom prípade môže byť vaše dieťa náchylnejšie na choroby, keď príde do väčšieho kolektívu.

3. Pohyb a pobyt vonku na slnku

Naučte svoje dieťa, že pohyb a fyzická aktivita sú v živote veľmi dôležité. Pravidelné cvičenie prispieva k tvorbe prirodzených protilátok u dospelých aj u detí. Stačí, ak sa dieťa naučí aspoň 30 minút denne pohybovať alebo cvičiť. Najlepšie bude, ak sa bude pohybovať vonku, kde je čerstvý vzduch a telo tak prijíma aj vitamín D.

4. Podpora imunity pomocou prírodných prípravkov

Podporovať imunitu prirodzenou cestou je dôležité. Deťom by v strave nemalo chýbať ovocie a zelenina. Avšak, niekedy je potrebné vitamíny doplniť aj inak. V prípade, že imunitný systém nefunguje dostatočne alebo je chrípkové obdobie, je potrebné podporiť jeho funkcie. V tom prípade môžete siahnuť po doplnkoch, pri ktorých štúdie potvrdili schopnosť podporiť imunitné obranné mechanizmy.

5. Otužovanie chladnou vodou alebo aj vzduchom

V chladnejších ročných obdobiach je dôležité chodiť na pravidelné prechádzky. Deti môžete otužovať aj prirodzene – sprchovaním vlažnou vodou alebo plávaním.

Ako vy zvyšujete imunitu svojich drobcov? Napíšte nám a podeľte sa o svoje tipy s ostatnými.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín