Uncategorized @sk

Hry pre deti vhodné na jeseň

Slnečných lúčov ubúda, zatiaľ čo príroda sa sfarbuje do rôznych odtieňov farieb. Síce je toto obdobie známe i školskými a škôlkarskými povinnosťami, zaiste nekončí čas zábavy, hier a aktivít. Aké hry sú vhodné pre deti na jeseň?

Hry s lístím

Prejdite sa do parku alebo do lesa. Jesenná príroda je ozaj krásna. Pozbierajte farebné lístie a vytvorte z nich napríklad kyticu. Ďalšou možnosťou je i obkreslenie listov, namaľovanie farbami a otláčanie na papier. Na internete dokážete nájsť kopec návodov ako sa s listami zabaviť.

Púšťanie šarkana

Už od nepamäti sa jeseň spája s púšťaním šarkanov. Zabavte svoje deti aj túto jeseň. Začnite už doma a to tak, že si vyrobíte spoločne šarkanov. Po skončení výroby vybehnite na blízky kopec či lúku a užívajte si skvelú jesennú aktivitu.

Vyrezávanie tekvice

Na vyrezávanie tekvice je ideálne mať veľkú tekvicu, ktorá má pravidelný tvar. Na vyrezávanie musíte použiť ostrý nôž a svojim deťom s tým rozhodne pomôcť. Ďalej je potrebná lyžica s ostrým okrajom, vďaka ktorej tekvicu vydlabete bez problémov. Tekvicu najprv vyrežte zhora, potom vydlabte, nakreslite fixkou tvár a to potom taktiež vyrežte. Hrúbka steny v tekvici by mala byť približne 2 cm.

Turistika

Vyberiete sa na jesennú prechádzku alebo zvolíte poriadnu túru? To už necháme na vás, no jeseň je naozaj ideálnym ročným obdobím na turistiku. Nezabudnite, že túru musíte prispôsobiť deťom, a preto voľte tie menej náročné chodníčky.

Práca na záhrade

V prípade, že máte doma záhradku, tak o zábavu máte postarané – spoločná pomoc sa vždy zíde. Jesenné upratovanie, zber ovocia a zeleniny, orieškov, hrabanie lístia či rôzne ďalšie aktivity zvládnu i vaše deti. Tak ich zapojte do aktivít.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín