Uncategorized @sk

Klasický teplomer vs. FeverMates

Chorým deťom je náročné merať teplotu. Niekedy je až nemožné prinútiť dieťa, aby sedelo pokojne pár minút. Deti sú počas choroby mrzuté a ospalé. Pri klasických teplomeroch nemáme inú možnosť, len ich zobudiť. Teplomery FeverMates sú iné. Prinášame porovnanie rôznych typov teplomerov. Záleží len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. 

Kedy potrebujete teplomer?

Zvýšená teplota je prvým príznakom choroby dieťaťa. Je spôsob, akým nám telo dáva signál, že niečo nie je v poriadku. Zvyčajne sa  telo prirodzene snaží poraziť infekciu – vírus alebo baktérie.

Pre dospelých je normálna teplota okolo 37°C. Teplota dieťaťa sa však môže pohybovať medzi 36,4°C – 37,4°C, zatiaľ čo u starších ľudí je to okolo 36,8°C. Teplota človeka sa môže meniť počas dňa a noci a mení sa aj podľa fyzickej aktivity. Ak je teplota vyššia ako 38,9°C, hovoríme o horúčke. V takomto prípade musíte navštíviť lekára. Horúčka sa pre vaše dieťa môže stať nebezpečnou.

Teplomer vám umožní rýchlo a ľahko sledovať teplotu. Veľmi vysoká teplota až horúčka môže byť pre dieťa nebezpečná. Je potrebné ju sledovať, aby sme sa vyhli febrilným kŕčom a iným komplikáciám. 

Teplotu je potrebné sledovať aj z dôvodu rýchleho nasadenie liekov proti teplote.

Ako fungujú klasické teplomery

Teplotu dieťatka meriame dvoma spôsobmi. Buď teplomer vložíme do úst pod jazyk, alebo meriame pod pazuchou. Batoľatám meriame teplotu rektálne.

Ak máte digitálny teplomer, vložte ho pod jazyk dieťaťa a čakajte na zvukový signál.  Po pár sekundách sa na monitore zobrazí aktuálna teplota. Pri sklenenom teplomere sa zameriavame na červenú alebo striebornú čiaru.

Je dôležité uvedomiť si, že teplota meraná v podpazuší je najmenej presná. Najpresnejší spôsob, ako zistiť teplotu dieťaťa je meranie v ústach. Problémom je, že dieťa musí mať ústa zatvorené tri minúty a nesmie do teplomera hrýzť.

Ako funguje FeverMates teplomer

FeverMates je teplomer, ktorý prilepíte na pokožku dieťaťa a po dobu 48 hodín môžete sledovať teplotu. Teplomer neobsahuje latex a zobrazuje presné čísla. Ak potrebujete monitorovať horúčku dlhšie ako 48 hodín stačí nalepiť nový FeverMates teplomer.

Teplomery FeverMates sa jednoducho prilepia na pokožku dieťaťa. Nemusíte sa báť, jeho odstránenie je pre deti bezbolestné. V čom je obrovská výhoda FeverMates? Dieťa nemusíte budiť  pri každej kontrole teploty. Vďaka vzorom so zvieratkami deti nosia teplomer rady.

Porovnanie vlastností klasického teplomeru a teplomeru FeverMates

Oba typy teplomerov merajú teplotu dieťaťa a poskytujú presné údaje. Najväčší rozdiel v použití a následnom komforte vášho drobca. S teplomerom FeverMates máte údaje k dispozícii 48 hodín. Nameraná teplota je presná. Dieťa je omnoho pokojnejšie, pretože ho nerušíte pri spánku alebo hre. Počas choroby je oddych a pokoj veľmi dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje dĺžku liečby dieťaťa.

FeverMates neobsahujú latex, sú hypoalergénne a majú zábavné vzory a farby, ktoré si každé dieťa zamiluje. Aj vďaka tomu sú deti viac otvorené ich noseniu a používaniu. FeverMates sa dodávajú v balení po 8 teplomerov. Dokopy poskytne až 16 dní sledovania horúčky. Skvelá správa je to najmä pre tých, ktorí majú naraz choré viac ako jedno dieťa.

Chcete sa dozvedieť viac o FeverMates teplomeroch? Možno si ich chcete kúpiť a vyskúšať priamo so svojimi deťmi. Veľmi radi vám pomôžeme a odpovieme na akékoľvek otázky. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite viac.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín