Uncategorized @sk

Spoločné aktivity pre rodinu na zimu

Počas zimy trávime viac času doma. Doma je teplo a príjemne, zatiaľ čo vonku panuje zima, chladné počasie a mráz. Avšak nemali by sme zabúdať na to, že pobyt na čerstvom vzduchu je veľmi dôležitý a prospešný pre deti i nás.

Dieťa, ktoré sedí doma bude pravdepodobne len sledovať život na televíznej obrazovke. Dajte tomu stopku. V tomto článku vám prinášame spoločné aktivity pre rodinu.  Veríme, že si ich zamilujete.

Postavte si snehuliaka

Neexistuje snáď lepšia aktivita, ako si postaviť snehuliaka. Najlepšie na tom je, že deti zabaví aj na takú hodinku. Ak si snehuliaka postavíte v blízkosti svojho domu, tak mu môžete dať na hlavu hrniec, mrkvu ako nos, uhlíky ako gombíky a jednoducho budete sledovať, ako sa mu pred vaším domov žije nasledujúce dni.

Vyskúšajte zimné radovánky

Sánkovanie, bobovanie, jazda na igelitovom vreci či lopate. Obrovská zábava. Deti dokážete maximálne vyčerpať. Avšak, myslite aj na ich bezpečnosť. Hlavne v prípade, ak sánkovanie či bobovanie ešte neskúšali.

Venujte sa zimným športom

Ak ste vy a vaše deti športovo založený, tak snáď ani nemusíme spomínať, že sa môžete venovať zimným športom. Ak vaše dieťa dokáže samo chodiť a behať, tak vyskúšajte korčule na ľad alebo lyže. Učiť ich môžete aj vy sami, no skúsiť môžete aj lyžiarsku či korčuliarsku školu.

Vytvorte si farebný sneh

O čom to hovoríme? Jednoducho zoberte použité PET fľaše, naplňte ich vodou a pár kvapkami potravinárskeho farbiva. Do štuplíka spravte malú dierku, oblečte sa a vybehnite von. V čom spočíva táto hra? Vo fantázií. Dajte deťom fľaše a nechajte ich, aby do snehu niečo namaľovali.

Vyskúšajte rôzne hry so snehom

V snehu sa môžete hrať ozaj rôzne hry. Skúsiť môžete napríklad hľadanie predmetu. Jednoducho niečo zahrabete do snehu a deti to budú musieť nájsť. Týmto spôsobom sa môžu hrať aj na horskú službu, ktorá častokrát hľadá ľudí zahrabaných v lavíne.

Vytvorte rodinu anjelov

Túto hru zaiste každý z nás pozná. Jednoducho si ľahnete do sypkého snehu a mávate rukami a nohami. Vďaka tomuto pohybu sa na snehu vytvorí obraz anjela. Keď toto spravíte celá rodina, tak vytvoríte rodinku anjelov.

Pomôžte vtáčikom v zime

Nie je nevyhnutné, aby ste sa vonku s deťmi iba hrali. Urobte aj niečo užitočné. Počas zimy veľa vtáčikov nemá dostatok potravy – vonku je všetko zamrznuté. Ako ich problém vyriešiť? Postavte im vtáčiu búdku alebo vytvorte iné krmidlá, ktoré zavesíte na strom. Stačí len nájsť nejaké miesto v parku alebo lese. Keď už budete mať krmidlá uložené niekoľko dní, tak sa môžete prísť pozrieť, ako vtáčiky zobkajú potravu.

Vybehnite na menší kopec

Veríme, že nie každá rodinka zvládne zimnú turistiku, no vybehnúť na nejaký menší kopec nie je vôbec náročné. Obzrite sa po niečom vo vašom okolí. Navyše, ak so sebou vezmete lopár, tak sa cestou dolu môžete šmyknúť.

Nezabudnite na kvalitné oblečenie

Odporúčame, aby ste deťom kúpili také oblečenie, ktoré neprefúka vietor, odvádzajú pot, no zároveň nepustia vlhkosť. Týmto si zabezpečíte, že si zimu a sneh môžete užívať vonku veľmi dlho.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín