Uncategorized @sk

Tipy na 5 spoločných aktivít v lete pre rodinu s deťmi

Deti sú doma, pripravené na letné dobrodružstvá. Ako sa môžete zabaviť ako rodina? V tomto článku sme vám pripravili 5 spoločných aktivít, ktoré môžete vyskúšať a zároveň na nich viete aj ušetriť.

1. Naplánujte si dovolenku doma

Aj pobyt doma môže byť dovolenkou. Odložte elektroniku a zoberte deti von. Strávte s nimi celý víkend a to tak, že budete robiť veci, ktoré majú všetci radi. Postavte si pevnosť s mladšími deťmi alebo s celou rodinou niečo uvarte. Každý môže pripraviť nejaké jedlo. Alebo vytvorte umelecké dielo. Ak máte bazén, tak hurá do plaviek a urobte si párty pri bazéne s vašimi deťmi.

2. Choďte na prechádzku/turistiku

V závislosti od toho, ako staré deti máte, si naplánujte dlhú alebo krátku prechádzku v prírode. Na Slovensku je mnoho turistických chodníčkov, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Uistite sa, že každý má dobrú obuv, nápoje a jedlo, aby ste si túru užili počas celého dňa. Ak máte čas, tak každý víkend môžete vyskúšať inú túru.

3. Stanujte v záhrade

Alebo v prírode. Predstavivosť necháme na vás, stačí postaviť stan a spraviť víkendový kemping! Spravte si ohnisko, opečte špekáčiky či iné dobroty. Deťom doprajte strašidelné rozprávky alebo jednoducho relaxujte so svojou rodinou. V prípade, že ste sa rozhodli ostať v záhrade, tak obrovskou výhodou je to, že ak sa zhorší počasie, môžete ísť dnu. A na jednu vec ešte nezabudnite – pozrite si súhvezdia a ukážte ich svojim deťom.

4. Objavte vaše mesto

Bývate v meste alebo iba v jeho blízkosti? Tak ho preskúmajte. Mnoho miest má v ponuke organizované podujatia, ktoré sú navyše bezplatné. Tiež sa môžete pozrieť, či sa nekonajú miestne trhy. Taktiež môžete zavítať do múzeí, hradov alebo iných turistických miest.

5. Vyskúšajte GEOCACHING

Počuli ste už o tejto aktivite? Jednoducho si stiahnete aplikáciu do mobilu (môžete si stiahnuť aj platenú verziu) a na základe vašej GPS a mapy môžete hľadať kešky v prírode. Zvyčajne ide o rôzne krabičky s papierikmi, ktoré musíte nájsť, pretože sú schované, napr. pod kameňom či v strome. Pre deti je to veľká zábava.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín