Uncategorized @sk

Vysoké horúčavy: tipy, ako obliecť bábätká

Leto je už tu a znamená to jediné – kopec zábavy pri vode, chodenie naboso, prechádzky vonku a dokonca aj čas vonku bez plienky! Toto obdobie milujeme nielen my, ale i naše bábätká. Na čo však dávať pozor vo vysokých horúčavách?

Ako obliecť bábätko počas horúcich dní?

Veľmi dôležité je, aby malo vaše bábätko niečo, čo je ľahké a priedušné. Pokojne toto oblečenie môže byť aj o číslo väčšie. Látka je tiež veľmi podstatná – syntetický materiál spôsobuje nadmerné potenie. Pot sa nevpije do materiálu a môžu sa vytvárať potničky.

Ak máte novorodenca, tak mu oblečte tenké dupačky, body s krátkym rukávom, ľahkú košieľku a ozaj tenkú čiapočku. Pri deťoch do 3 rokov by ste mali dávať veľký pozor. Ich telo nedokáže regulovať teplotu, a preto často dochádza k prehriatiu organizmu. Tieto deti by nemali byť na priamom slnku viac ako hodinu. Dôležité je myslieť na správny materiál oblečenia. Zvoliť môžete krátke body, ľahké nohavice, ponožky a tenký klobúčik.

Aj kočík spôsobuje zahrievanie

Veľa z nás zabúda na to, že kočík sám o sebe zohrieva dieťatko. Potom sa stáva to, že ho oblečieme až príliš a ono sa v kočíku spotí, pretože vanička kočíka sa od slnka zahreje. Aj preto sa môže teplota v kočíku, ktorý na priamom slnku vyšplhať ozaj vysoko. Kočík otáčajte vždy tak, aby doň nesvietilo slnko priamo a tiež sa snažte zdržiavať čo najdlhšie v tieni. Dávajte si pozor, aby sa vaše dieťatko v kočíku neprehrialo. Najmä ak spí a vy ste vonku o čosi dlhšie.

Má vaše bábätko v týchto horúčavách problém spať?

Je to normálne. Dokonca aj my dospelí máme problém so spánkom, keď je vonku veľmi teplo. V týchto podmienkach sa zaspáva horšie i našim ratolestiam.

Čo im teda obliecť počas spánku?

Zvoľte tenučké pyžamo (alebo dupačky/body) a prikryte ho iba ľahkou prikrývkou. Myslíte však na to, že nad ránom sa ochladzuje. Preto by vaše dieťa nemalo byť úplne bez prikrývky.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín