Uncategorized @sk

Zoznam vecí, ktoré váš drobec potrebuje do školy

Začiatok školského roka je pre mnohé deti veľmi dôležitý. Niektoré idú do školy po prvýkrát, iné to už trochu poznajú. Avšak, každé z nich potrebuje isté vybavenie, aby mohlo normálne fungovať počas celého školského roka. V tomto článku vám prinášame školský zoznam vecí, ktoré vaše dieťa potrebuje.

Čo potrebuje každý prvák či školák?

Medzi najdôležitejšie veci patria školská taška a peračník.

1. Školská taška

Kúpiť vhodnú školskú tašku je celkom oriešok. Niektorí z vás iste nechávajú výber na deťoch, ale tie sa skôr zameriavajú na to, aby sa im taška páčila a nie na jej praktickosť. Radšej vyberte niekoľko praktických tašiek a nechajte vybrať si z vášho úzkeho výberu. Taška by mala byť vzadu pevná a vystužená, plus je skvelé, ak má vpredu reflexné prvky. Pozor dávajte aj na veľkosť školskej tašky, aby vášmu drobcovi uľahčila prenášanie vecí. V tomto prípade je vhodné si za tašku priplatiť a školskú tašku používať počas viacerých rokov.

2. Písacie potreby (peračník)

Pre prváčikov je dôležité najmä to, aké majú pero na písanie. Dôležité bude najmä kvalitné, ergonomické atramentové pero a aj ceruzky s mäkšími tuhami. Do vyšších tried odporúčame aj zmizík, ale ak máte prváčika, tak ten ho nebude potrebovať. Niektoré školy povoľujú gumovateľné perá. V peračníku by malo byť aj pravítko, strúhadlo, guma na gumovanie, pastelky, kružidlo. Ak kupujete už naplnený peračník, tak si v obchode overte, čo všetko obsahuje.

3. Prezuvky

Pri prezuvkách myslite na to, že dieťa v nich bude veľkú časť dňa, a preto je nevyhnutné, aby boli pohodlné, kvalitné a pevné. Myslieť treba aj na protišmykovú podrážku a vrecko, do ktorého sa prezuvky uložia.

4. Úbor na telesnú výchovu

Na telesnú výchovu bude potrebné zabezpečiť teplákovú súpravu, tričko, cvičky alebo iné tenisky s bielou podrážkou, ponožky a samozrejme vrecúško, v ktorom sa úbor uskladní.

5. Hygienické vrecúško

Obsah hygienického vrecúška závisí od konkrétnej základnej školy. Niektoré školy ho zabezpečujú deťom z triedneho fondu. Najčastejšie toto vrecúško obsahuje mydlo, toaletný papier, vreckovky a uterák na ruky.

6. Výtvarné pomôcky & vrecúško

Medzi výtvarné pomôcky radíme igelit na lavicu, staršie tričko ako plášť, štetce, výkresy, skicáre, vodové a temperové farby, voskovky, lepidlo, plastelínu, nožnice, farebný papier, nádobu na vodu, tuš a vrecúško, kde veci uskladníme. Avšak pozor. Každá škola je vybavená inak. Je možné, že výtvarné pomôcky vám zabezpečí ona, ba niektoré nebudete vôbec potrebovať do svojho vrecúška.

Mnoho škôl má zoznam potrebných pomôcok uverejnených aj na webových stránkach školy.

Odporúčame tiež, aby ste deťom kúpili fľašu na vodu a dózu na desiatu. Pri starších deťoch nie je na škodu ani taštička prvej pomoci, kde môžete prihodiť detský teplomer FeverMates či chladivú náplasť. Držíme palce a prajeme veľa úspechov do nového školského roku.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín