Uncategorized @sk

Kedy vaše dieťa potrebuje okuliare?

Ako rodič chceme pre svoje dieťa vždy to najlepšie. Avšak, aj napriek tomu sa môže stať, že isté príznaky si nevšimneme. Kedy vaše dieťa potrebuje okuliare? Pri týchto „príznakoch“ by ste mali spozornieť.

 

Škúlenie

Škúlenie u detí je v norme zvyčajne do 1. roku. Ak škúlenie pretrváva, tak je lepšie navštíviť lekára. Škúlenie sa môže dokonca dostaviť aj počas únavy. Vtedy je to znak toho, že niečo nie je úplne v poriadku.

 

Častá bolesť hlavy

Deti mávajú často bolesť hlavy zapríčinenú namáhaním očí. Jednoducho ich ku koncu dňa začne bolieť hlava, sú unavené a pravdepodobne môžu pôsobiť aj lenivo, pretože sa už nevedia sústrediť na učenie či domáce úlohy. Ak im chcete krátkodobo pomôcť s bolesťou hlavy, použite chladiace náplaste.

 

TIP NA ČLÁNOK: Aká je dôležitosť pitného režimu u detí?

 

Prezeranie hračiek či predmetov zblízka

..čo môže naznačovať krátkozrakosť. Hoci nemusí. Skúste ho najprv upozorniť, aby predmet posunulo trošku ďalej. Ak má však z určitej vzdialenosti problém rozoznávať napr. písmenká v knihe, tak tam bude problém s očkami.

 

Časté žmolenie očí

Časté žmolenie očí je zapríčinené únavou. Tá sa však dostaví rýchlejšie v prípade, že si dieťatko namáha oči. Pravdepodobne pôjde o zrakovú chybu. Môže ísť o krátkozrakosť, ďalekozrakosť, nerovnomerné zakrivenie rohovky či mnohé iné. Stať sa môže, že má v očku infekciu, no váš pediater vám iste bude vedieť povedať viac.

 

TIP NA ČLÁNOK: Čo by mala obsahovať vaša detská lekárnička?

 

Zlá orientácia v priestore, či narážanie do vecí

..nemusia byť spôsobené nešikovnosťou. Deti, ktoré trpia ambylopiou môžu mať narušené 3D videnie. A presne to ovplyvňuje ich orientáciu v priestore a motoriku. Zbystrieť treba najmä vtedy, ak sa to neustále opakuje.

 

Nakláňanie hlavy do strany

Tým, že si vaše dieťa nakloní hlavu do strany, tak si vlastne prispôsobuje uhol pohľadu. Týmto krokom zlepšuje svoj zrakový vnem. Niekedy sa práve takto môže prejaviť tupozrakosť.

 

Myslite najmä na to, že čím skôr odhalíte chybu zraku, tým sú šance na zlepšenie vyššie. Ak si niektoré z týchto „príznakov“ u vašich detí všimnete, tak o tom informujte pediatra. Hoci v rámci preventívnych prehliadok zvyknú kontrolovať aj zrak, nemusí to tak byť vždy.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín