Uncategorized @sk

Hry pre deti vo veku od 3 do 5 rokov

Poznáte to milé maminy. Zabaviť našich drobcov je občas niekedy veľmi náročné. Nadchnú sa zvyčajne veľmi rýchlo, no nevydrží im to veľmi dlho. Aj preto je potrebné vymýšľať neustále nové aktivity. Tak veríme, že vás inšpirujeme týmito hrami pre deti vo veku od 3 do 5 rokov.

Spoločenské hry

Obrovskou výhodou spoločenských hier je to, že ich na trhu nájdete veľa. Prečo je to výhodou? No pretože ak nebaví jedna hra, tak bude baviť iná hra. Dokonca ak si ju deti obľúbia, tak ju môžu hrať aj s inými deťmi, ktoré prídu k vám na návštevu.

Hra na sochy

Z detstva ju pozná snáď každý. Pustí sa hudba a keď sa vypne, tak dieťa ostane nehybne stáť ako socha. Čím dlhšie hrá, tým dlhšie tancujú, no akonáhle vypnete rádio, tak dieťa musí stáť. Skvelé je, že tu viete obmieňať tempo hudby, rýchlosť vypínania a zapínania, čím deti učíte pohotovo reagovať.

TIP NA ČLÁNOK: Spoločné aktivity pre rodinu na zimu

Rastúci strom

Povedzte vašim deťom, aby si ľahli. Pustite im relaxačnú hudbu. Povedzte im ďalej, aby si predstavovali, že sú malými výhonkami, ktoré prechádzajú cez zem, aby sa z nich stali stromy. Pomaly ich navigujte a hovorte: „Kľaknite si na kolená, hlavu nasmerujte smerom nadol. Následne zakričte „kvitnúť“. Roztiahnite ruky a potom ich ťahajte smerom nahor. Avšak, všetko robte pomaly. Nakoniec sa z vás stane veľký strom. Môžete sa pokojne postaviť aj na špičky.“

Kartové hry a pexeso

Staré dobré kartové hry, však? Hrať farára či sedmu ich síce asi ešte nenaučíte, no môžete to skúsiť s Čiernym Petrom. Alebo stavte na dobré pexeso. Navyše, ak ho deti budú musieť vystrihnúť, tak budú mať o aktivitku naviac.

TIP NA ČLÁNOK: Hry pre deti vhodné na jeseň

Škôlka alebo skákanie panáka

Hovoríte si, že je to hra navonok? Každopádne ju môžete skúsiť aj doma. Pripomeňme si pravidlá. Veľkosť panáka a jeho častí by mala byť úmerná veku detí a veľkosti ich chodidiel. Úlohou detí je preskákať siluetu v poradí čísel na jednej, resp. 2 nohách.

Dieťa hádže kamienok na prvé políčko v poradí. Po hodení skáče cez celú škôlku, pričom políčko, na ktorom je kamienok hodený, musí preskočiť. Na konci škôlky sa skokom otočí a skáče naspäť. Pri políčku s kamienkom zastane, zodvihne ho a skáče až do konca. Celý postup sa opakuje, no postupuje sa v číslach vpred. Ak sa náhodou netrafí alebo spraví chybu, tak pokračuje iné dieťa. Striedajú sa až kým neprejdú celú hru.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín