Uncategorized @sk

Tip na spoločné aktivity na jar

Vonku sa zjarnieva. Slniečko svieti čoraz častejšie a pomaly vykukajú i prvé kvietky. Už to tak bude – prichádza jar. Ako využiť pekné počasie? Tu je od nás pár tipov na spoločné aktivity na jar pre rodinu s deťmi.

 

Zasaďte niečo – doma alebo v záhrade

Jar je typickou sezónou, kedy sa všetko sadí. Ak máte svoju vlastnú záhradku, tak môžete využiť tú, no ak žiadnu nemáte, tak vôbec nevadí. Veľa byliniek, zeleniny a kvetov môžete pestovať v kvetináči na balkóne. Skúsiť môžete napríklad cherry paradajky, hrášok, pažítku a mnohé ďalšie bylinky. Pre deti je to veľká zábava. Najmä vtedy, keď môžu sledovať ako ich semienko rastie počas toho, ako sa oň starajú.

 

Prvé príznaky jari

Zoberte deti von na prechádzku a dajte im dôležitú úlohu – nájsť prvé príznaky jari. Môže ísť o čerstvú zelenú trávu, snežienky alebo iné vypučené kvietky. No pokojne aj vtáky či hmyz.

 

TIP NA ČLÁNOK: Ako zvyšovať imunitu detí

 

Kreslite s kriedami

Ak je vonku sucho, tak vám stačí nakúpiť kriedy na chodník. Kreslenie s kriedami je veľká zábava. Ak to vaše deti prestane baviť, tak im nakreslite škôlku na skákanie, vysvetlite pravidlá a zabavíte ich opäť na nejaký čas. Dokonca sa môžete k ich hre pridať aj vy.

 

Kolobežka, bicykel či odrážadlo

Všetko z tohto môžete konečne vytiahnuť. Prišla totiž jar a vy ich viac nemusíte ukrývať v pivnici. Spestrite im jarné prechádzky práve touto jazdou. A bicykel môžete vytiahnuť predsa aj vy, však?

 

TIP NA ČLÁNOK: 6 aktivít, ktorými podporíte rozvoj u detí

 

Prichystajte sa na veľkú noc

Až tak ďaleko to nie je. Tak sa na ňu patrične pripravte už teraz – vyfúknite a ozdobte vajíčka, nájdite recepty na veľkonočné koláčiky a s chlapcami môžete rovno upliesť korbáč. A taký menší tip – na YouTube nájdete kopu videí, ako krásne ozdobiť kraslice. Čo tak spraviť súťaž o najkrajšie vyzdobenú kraslicu?

 

Skáčte do mlák

No a čo, že im to bežne zakazujete. Teraz nadišiel moment, kedy môžu. Obujte gumáky a šup rovno do kaluže. Teda.. samozrejme im hneď nehovorte váš plán. Choďte sa najprv po daždi prejsť do parku a až tam im, po ceste domov, povedzte váš plán na aktivitu. Určite sa veľmi potešia.

Majte teplotu vášho dieťatka pod kontrolou

Chladiace náplaste FeverMates 6 ks

7,90 
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery 8 ks + Chladiace náplaste 6 ks

Original price was: 16,80 €.Current price is: 15,00 €.
Dočasne nedostupné
Odosielame po 15.1.2024

Nálepkové teplomery FeverMates 8 ks

8,90 
Na sklade
Odosielame do 24 hodín